Hogyan keress pénzt keresőoptimalizálással?
A keresőoptimalizálás az egyik, hanem a legjobban konvertáló online marketinges csatorna. Nem véletlen, hogy egyre többen választják ezt a területet. Akár cégként, akár szabadúszóként. Ebben a cikkben azt gyűjtöttem össze, hogy különböző szintű SEO tudással és érdeklődési körrel milyen lehetőségek vannak pénzt keresni.
Ahhoz, hogy jól keressen valaki egy területen elengedhetetlen az, hogy megfelelő szaktudással rendelkezzen. Ma már rengeteg, sokszor ingyenes forrás áll rendelkezésünkre, amiből meg lehet tanulni a SEO lényegét. Viszont nagyon sokat tud gyorsítani ezen a tanulási folyamaton, ha mindezt olyan környezetben tesszük, ahol nálunk tapasztaltabb emberek dolgoznak. És tényleges szakértők vesznek minket körül. Ilyenkor a felmerülő kérdésekre hamar megkapjuk a választ, olyan esetekkel és problémákkal találkozunk, amikkel máshol nem lenne esélyünk. Így a tanulási görbe talán egy ilyen környezetben a legmeredekebb. Akár 0,5-1 év alatt több tudást lehet összeszedni, mint más esetben 2-3 év alatt.
Előnyök:
Lehetőség van, hogy gyorsan tanulj (szakértőktől)
Sok SEO eszközt ismerhetsz meg és használhatsz (másnak a pénzén)
Lehetőséged van nagy(obb) ügyfelekkel együtt dolgozni
Kiszámítható, biztos jövedelem hó végén
Hátrányok:
Nincs meg a szabadúszóként élvezhető szabadság
A konzultáció általában egy ügynökség megalapítását megelőző lépés szokott lenni. Ebben az esetben a megszerzett SEO tudásodat biztosítod az ügyfeleid számára egy előre meghatározott óradíjért.
Ezt az óradíjat a következő dolgok határozzák meg leginkább:
A megítélésed és az elért eredményeid
A szakmában szerzett tapasztalatod
Az ügyfél igényei és lehetőségei
A hazai piacon a SEO óradíjak valahol 7-10 ezer forint körül alakulnak. Induló tanácsadóként ennél nyilván kevesebbet is lehet kérni. Az ismertebb szakértők 20-30 ezer forintos óradíjat is kérnek 1-1 óra tanácsadásért.
Indulásként jó stratégia lehet a SEO egy részterületébe beleásni magad és ott szakértővé válni. Ilyen lehet például:
Technikai SEO
Online PR és linképítés
Tartalomstratégia
Előnyök:
Te szabod meg az óradíjad
Te osztod be az idődet
Alacsony fenntartási költség (nem kell irodát fenntartani, alkalmazottakat fizetni, stb)
Hátrányok:
Egy idő után egyszerűen nem tudsz több ügyfelet vállalni, még ha lenne is rá lehetőség
Ha az ügyfélnél nincs házon belül megvalósítás vagy kapacitás, akkor nem fognak érdemben haladni a projektek.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.