Mi a Keresőoptimalizálás, vagy más néven SEO (Search Engine Optimization) és miért fontos?
Mint említettük a keresőoptimalizálás talán a legolcsóbb, de mindenképpen a legköltséghatékonyabb és emellett a legtöbb értékes látogatót, potenciális ügyfelet hozó módszer, ami ma elérhető egy vállalkozás számára. Ez alól természetesen kivételek az olyan hatalmas márkák, mint például a Coca Cola, Ford, Google, OTP, stb. Ezeket a neveket annyian ismerjük, ezért nem kell külön erőfeszítést tenniük a honlapjaik teljesítményének fejlesztésére. Az üzletük, ügyfeleik száma elsősorban nem ettől függ (bár sokszor ők is optimalizálják oldalaikat a presztízs miatt). Velük szemben ma a legtöbb honlap azzal a céllal hozzuk létre, hogy profitot termeljen, ügyfeleket gyűjtsön. Nekünk az egyik legjobb megoldás a keresőoptimalizálás. Ebbe a kategóriájába sorolunk minden olyan cselekvés, mely a weblap az organikus találati listán történő előrejutását igyekszik előidézni. Nagyon fontos kiemelni, hogy a módszerrel az organikus (természetes úton létrejött forgalom és nem fizetett/szponzorált hirdetések forgalma) listában érhetjük el honlapunk előrejutását és ezzel a forgalom növekedését.
A keresőoptimalizálás fontosságának az egyik legjobb bizonyítéka az a felmérés, amely azt vizsgálta, hogy találati lista oldalait milyen rendszeresen látogatják a felhasználók.
A felmérésből kiderült, hogy a keresőt használó felhasználók gyakran nagyon "lusták" és nagy részük az első oldalnál nem jut tovább, ott megtalálja, amit keres. Ha nem, akkor gyakran kicsit finomít a keresett kifejezésen. Tehát, aki valamennyi látogatót kíván szerezni a keresők organikus listájáról, annak az első 20 találat, de inkább az első 10 találat közé kell beverekednie magát. Az elemzés arra is kitért, hogy a látogatások milyen arányban oszlanak el az első tíz találat között. Az első helyezett körülbelül 47%-ot visz el, a második helyezett 14%-ot, a harmadik pedig körülbelül 10%-ot. Az első három helyezett tehát megkaparintja a látogatók több mint kétharmadát (körülbelül 71%-ot). Ezért véleményünk szerint nem szorul további magyarázatra az, hogy miért szükséges foglalkoznunk a keresőoptimalizálás lehetőségeinek kiaknázásával.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.